De wedstrijd begon traditiegetrouw met een estafette. De vier snelste jongens <16 jaar mochten het spits afbijten met de 4×100 vrije slag. Daarna was het de beurt aan de meisjes <16 jaar met de 4×100 wisselslag.
Vervolgens werden er door elke leeftijdscategorie verschillende zwemslagen en afstanden gezwommen. Vrije slag, schoolslag, vlinderslag, rugslag en de wisselslag; alles kwam aan bod.
Spektakel
Spectaculair slotstuk van deze competitieronde was de 10×50 vrije slag estafette waaraan Het Y met maar liefst twee teams aan deelnam. Onder luide aanmoediging van de overgebleven zwemmers op de kant zwommen de estafettezwemmers twee banen vrije slag om vervolgens op het juiste moment over te nemen van de voorgaande zwemmer. Nadat alle punten waren verwerkt kon de balans worden opgemaakt. In de Eerste Divisie B is Het Y op een knappe zesde plaats geëindigd.
Met in totaal 34584,58 punten eindigde Zwemvereniging Het Y op de 12de plaats van de in totaal 36 verenigingen in de Eerste Divisie (A + B) van de KNZB Nationale Zwemcompetitie. Dit betekent dat Het Y ook volgend seizoen weer op landelijk niveau mee doet!
De uitslagen:
6 april 2025 - NZC5 - Vlaardingen 6 april 2025 - NZC5 - Vlaardingen (Het Y)